iPhone 5S: jak jej hodnotí zahraniční recenzenti?
Kromě iPhonu 5C byl samozřejmě hodnocen na představení společnosti Apple i iPhone 5S. Nyní vám přinášíme souhrn recenzí zahraničních portálů. Jak dopadla dražší verze nového iPhonu?
Jim Dalrymple – The Loop
„Nastavení otisku prstu je stejně snadné jako ověření prstu na tlačítku Domů, dále postupujete podle pokynů na obrazovce. Tlačítko bude vibrovat, když vám bude snímat otisk prstu, poté zvedněte prst a cyklus aplikujte, dokud senzor neověří vaší identitu. Velmi jednoduché. Zvýšení rychlosti je něco, co očekáváme u nových produktů Apple, ale iPhone 5S překračuje naše očekávání. Nenabízí jen rychlejší procesor, je také prvním telefonem na světě s 64-bitovým procesorem. Tyto změny znamenají dvakrát rychlejší telefon 5S ve srovnání s iPhone 5, což je významný pokrok.“
Darrel Etherington – TechCrunch
„Na první pohled je snadné nevšímat si čidla otisků prstů jako supermoderní třesk funkcí, který je navržen tak, aby přilákal oči uživatele, a dělat něco jiného. Ale to není ono. Snímač otisků prstů, na rozdíl od některých jiných pochybných technologií u nedávných smartphonů, nepůsobí dojmem, že se jedná o trik, je vnímána jako plnohodnotná funkce, která vlastně zvyšuje celkový zážitek z používání iPhonu a to tak vřelým způsobem, že na něj budete narážet velmi často.“
Walt Mossberg – AllThingsD
„Všechny fotografie jsou mírně ostřejší než u iPhone 5, fotografie pořízené za tmavších podmínek s využitím blesku jsou méně vybledlé. Aplikace fotoaparátu byla vylepšena. Nabízí nový režim Burst, který dokáže fotit několik záběrů v rychlém sledu, pak vybere ten nejlepší. Součástí je i funkce zpomaleného videa, která umožňuje zpomalit zvolenou část sekvence. Fungovalo to bez problémů.“
Myriam Joire – Engadget
„Za prvé pojďme řešit fotoaparát při nízkém osvětlení. Fotografie byly lepší než ty, které jsme pořídili s iPhone 5 – byly ostřejší s jemnějšími detaily, s přirozenějšími barvami a s menším šumem. Jak se dalo očekávat, běžné fotografie byly zhruba na stejné úrovni, ačkoliv 5S vyhrálo tím, že okraje fotografií nabízí o něco málo více detailů.
Všichni říkali, že iPhone 5S hraje ve stejné lize jako ostatní zástupci vlajkové lodi s větším důrazem na zobrazování. Naše ukázkové záběry ukázaly více šumu a méně detailů v porovnání se stejnými snímky pořízenými pomocí Nokia Lumia 1020. iPhone 5S také dobře reprodukuje barvy, ačkoliv není nejlepším zástupcem ve své kategorii.
Nenechte se mýlit, i když iPhone byl a stále je velkým pánem v oblasti jednoduchého a výkonného fotoaparátu, nemusí být ve své třídě nejlepší, ale drtivá většina uživatelů iPhonů bude i nadále spokojena.“
Edward Baig – USA Today
„Apple ještě neposkytl dotykové ID nikomu krom vývojářů aplikací. Společnost Apple také se zpožděním uvolní funkci s názvem iCloud Keychain, která umožní ukládat webová hesla v cloudu. Takže v budoucnu byste měli být schopni pomocí otisku svého prstu získat přístup ke všem každodenním činnostem, u kterých jsou v současné době potřebná hesla. Dotykové ID je tak potenciálně silnější záležitostí.
Systém blesku na 5S je založen na spolupráci duálních blesků, které automaticky určí intenzitu a při nejlepší kombinaci pak fotí. Mám zkušenost s celkově dobrými výsledky fotografií pořízené pomocí blesku.“
Scott Stein – CNET
„Dotykové ID u tlačítka Domů je neviditelné, dokáže rozpoznat prst z několika úhlů. Zanechává pocit, že pracuje s menší mírou nepřesností v porovnání se senzory u notebooků. Je to působivá technologie. Fungovala na všech prstech, dokonce i u mého prstu na noze (byl jsem zvědavý).“
David Pogue – The New York Times
„Nejvíce podporovaná funkce u 5S je snímač otisků prstů, který funguje důmyslně a je postavený na tlačítku Domů. Můžete pomocí stisknutí tlačítka Domů probudit telefon, zanecháte na něm svůj prst po dobu půl vteřiny a bum – odemkli jste telefon, který nikdo jiný nemůže odemknout, aniž by se musel obtěžovat se zadáním hesla (a ano, polovina uživatelů chytrých telefonů je nikdy nebude používat).
Nejlepší na tom je, že skutečně funguje – pokaždé u všech mých testů. Není to jako dříve, kdy se uživatel snaží vzteky telefon odemknout. Je to opravdu úžasné, konkurenti mohou jít skočit z mola.“
Neuvěřitelný, papouškovat vlastnosti, které prezentovali na keynote a vytahovat věci nad nějakou neexistující konkurencí. To jsou recenzenti jak poleno. Nejvíc mne dostává ten jeden, co napsal „a ono to skutečně funguje“. :D
Nepochopil jsem ve vyjádření Scotta Steina termín Neůspěšná míra nepřesností?! Ale jinak je vidět, že přes počáteční obligatorní programovou frustraci začíná všem docházet revolučnost tohoto řešení a možnosti jeho využití.
Máte pravdu, v té větě je chyba. Omlouváme se za ní a děkujeme za upozornění.