Sideloading aplikací by způsobil záplavu malwarem, tvrdí Craig Federighi

Craig Federighi hovořil v rámci konference „Web Summit“ v Portugalsku ohledně možnosti nahrávání aplikací mimo App Store. Postoje Applu jsou očekávané.

Federighi řídí vývoj softwaru v celém Applu. V rámci konference „Web Summit“ se mimo jiné dotkl i tématu, které nastolila EU se svým „Digital Markets Act“. Nejen Evropští představitelé by si totiž představovali více konkurenčního boje v rámci digitální platforem a větší otevřenost.

Craig však tyto úvahy odmítl s tím, že otevření iOS by způsobilo záplavy malwarem. Federighi sice říká, že snahy „Digital Markets Act“ jsou šlechetné, ale pro iOS by to znamenalo udělat krok zpět při srovnání s konkurenčním Androidem.

„Jako inženýr chci, aby iPhone zůstal bezpečný tak, jak je to jen možné, je jedna věc, které se skutečně obávám, a to je právě povolit nahrávání aplikací bokem,“ říká Federighi. „Ve jménu více možností pro uživatele bychom pak jednu takovou možnost odebrali, a to mí bezpečnou platformu.“

Federighi zamítl i myšlenku na povolení možnosti sideloadingu pro zkušené uživatele, třeba v rámci pokročilých nastavení. Prý by to pak mohly zneužít osoby a organizace třetích stran, které by se třeba snažily uživatele obalamutit anebo donutit nainstalovat nevhodné aplikace.

Záznam konference najdete na LinkedIn.

Sideloading aplikací by způsobil záplavu malwarem, tvrdí Craig Federighi
avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner