Betaverze iOS 15.2 přináší tlačítko Makro přímo v aplikaci Fotoaparát

Poslední betaverze operačního systému iOS 15.2 přináší možnost ručně zapnout Makro režim pomocí jediného tlačítka, které je přímo v aplikaci Fotoaparát.

Jednou z velmi diskutovaných novinek iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max je určitě nový Makro režim. Focení fotografií zblízka je očividně velmi oblíbené, ale původní cesta, jak tento režim aktivovat, už nikoli. Apple proto už podruhé přepracoval možnosti v iOS.

Druhá betaverze iOS 15.2 přináší tlačítko Makro přímo v aplikaci fotoaparát. Už tedy nebude nutné ručně přepínat na 0,5 čočku a dostatečně se přibližovat k fotografii, dokud automatika nezapracuje.

Ikonka květinky tak nahrazuje systémové nastavení, které je ale stále přítomno v sekci Fotoaparát a automatické Makro. Zajímavostí je, že toto nastavení zůstává přítomno nadále. Možná jej ale Apple v nějaké další betaverzi odebere.

Pokud chcete, stále však můžete nechat pracovat chytrou optiku, která sama určí, kdy je záběr vhodný pro makrosnímek. 

Betaverze iOS 15.2 přináší tlačítko Makro přímo v aplikaci Fotoaparát
avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner