Apple aktualizoval aplikaci Shazam. Při delším poslechu rozpozná větší množství skladeb

Apple koupil aplikaci a službu Shazam už v roce 2018. Od té doby se pomalu pracuje na vylepšování a lepší spolupráci s iOS a iPadOS.

Aplikace Shazam pomáhá při rozpoznávání písniček, které slyšíte a nemůžete si vzpomenout na jejich název. Stačí ponechat aplikaci poslouchat a ona vám pak předá informace o jakou skladbu jde.

Apple po zakoupení aplikace Shazam začal s pomalou integrací do systému iOS a iPadOS. Od iOS / iPadOS 14.2 můžete vyvolat Shazam přímo z ovládacího centra anebo přes Siri. Můžete samozřejmě nadále používat i samostatnou aplikaci.

Aktualizace vylepšuje fungování na zařízeních s iOS / iPadOS 15, kde má při delším poslechu větší šanci přesně skladbu rozeznat. Není však známo, proč je tato funkcionalita vylepšená pouze pro nejnovější systém.

Apple se v červenci pochlubil, že Shazam rozpozná měsíčně miliardu skladeb, což z ní činí nejoblíbenější aplikaci v sekci hudba na světě.

Aplikace Shazam je dostupná na App Store.

Apple aktualizoval aplikaci Shazam. Při delším poslechu rozpozná větší množství skladeb
avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner