Nový MacBook Air až příští rok. Letos už se další keynote nedočkáme

Zdá se, že říjnová keynote k novým MacBookům Pro byla letos poslední. Aktualizace dalších počítačů mají přijít až příští rok.

Informace uvádí známý analytik Mark Gurman ve svém newsletteru „Power On“. Říká, že už od Applu neočekává letos žádnou další keynote ani představení hlavních produktů. Na novinky se máme těšit až příští rok.

Apple přitom loni v listopadu (2020) uvedl první počítače s Apple Silicon a čipy M1. Šlo o trojici Mac mini, MacBook Air a MacBook Pro 13“. Dle Gurmana si ale aktualizaci šetří na příští rok a prý to bude velké.

Nový MacBook Air se totiž má dočkat největší designové změny od roku 2010. Má si hodně vypůjčit ze současného vzhledu MacBooků Pro 14“ a 16“, jako tenčí rámečky, ale zároveň přinést mix barev podobný jako u stolních počítačů iMac s M1 procesory.

Gurman také očekává „velký“ iMac s Apple Silicon, který nahradí současné iMacy 27“, dále nový Mac mini, nový iPhone SE a nové iPad Pro. Zdá se, že hned zkraje příštího roku se bude opravdu na co těšit.

Nový MacBook Air až příští rok. Letos už se další keynote nedočkáme
avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner