Antimonopolní úřad EU si hodlá posvítit na Apple Pay

Evropská komise a její antimonopolní úřad chtějí obvinit Apple z důvodu monopolního postavení platebního systému Apple Pay na iPhonech.

EU se totiž nelíbí, že Apple Pay je jediná služba, která může využívat integrovaný NFC čip v iPhonech. Naopak v zařízeních s operačním systémem Android je NFC čip odemčený a přístupný všem službám, uvádí Reuters.

Komise také prošetřuje způsob využívání Apple Pay v aplikacích a na webových stránkách. 

Předpokládá se, že úřad EU pro hospodářskou soutěž nyní připravuje prohlášení, v němž bude společnost Apple obviněna z protisoutěžního jednání a které by jí mělo být zasláno příští rok. Antimonopolní obvinění by mohlo Apple vystavit riziku vysoké pokuty a donutit jej zpřístupnit čip NFC konkurenčním platebním systémům v Evropě.

Podobné vyšetřování bylo zahájeno také v Austrálii.

Antimonopolní úřad EU si hodlá posvítit na Apple Pay
avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner