Uživatelé iPhone 13 mají problémy s automatickým odemykáním svých Apple Watch

Apple oficiálně potvrdil, že všechny nové modely iPhone 13 mají problémy s funkcí automatického odemykání hodinek Apple Watch. 

Apple oficiálně potvrdil, že uživatelé iPhonů 13 nemohou automaticky odemykat své Apple Watch z důvodu softwarové chyby. Společnost na nápravě pracuje a přichystá opravu.

Mezitím byl vydán podpůrný dokument, kdy Apple doporučuje odemykat hodinky zadáním číselného kódu a funkci automatického odemykání, která hodinky odemkla při odemčení samotného iPhone, dočasně vypnout. Stejný problém se týká funkce odemčení s nasazenou rouškou nebo respirátorem.

Apple zatím neupřesnil, ve které aktualizaci oprava přijde. Současná první betaverze iOS 15.1 totiž opravu neobsahuje. Inženýři však nemusí čekat až na první velký update a mohou nabídnout například setinkovou aktualizaci 15.0.1.

Majitelům nových iPhonů 13 mini, iPhonů 13, iPhonů 13 Pro a Pro Max nezbývá než vyčkat.

Uživatelé iPhone 13 mají problémy s automatickým odemykáním svých Apple Watch
avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner