iPhone 13 mini má stále omezení na 12 W pro bezdrátové nabíjení

Stejně jako loňský model i letošní iPhone 13 mini má omezenou rychlost při bezdrátovém nabíjení. 

Apple už od loňského roku nabízí vlastní bezdrátové nabíjení zvané „MagSafe“. To dokáže nabíjet výkonem až 15 W, ale pouze pokud se bavíme o iPhone 12 / 13, iPhone 12 / 13 Pro a Pro Max. Nejmenší iPhone 12 mini byl omezen na 12 W a nejinak tomu je i u letošního iPhone 13 mini.

Vše potvrzuje samotný Apple v podpůrném dokumentu. Není se čemu divit, jelikož šasi a značná část hardware uvnitř zůstala totožná s loňským modelem, takže z podstaty věci plynou i shodná omezení.

MagSafe se týká ještě jedna kuriozita. Apple nabízí rovněž svou nabíječku MagSafe Duo, která je určená pro nabíjení iPhone a Apple Watch. Byla však vyrobena pro loňské modely a letošní iPhone 13 Pro a Pro Max mají trochu problémy s přesným umístěním na nabíječce. Kvůli vystouplým čočkám jsou totiž kryty o něco rozměrnější a telefon tak s nabíječkou nelícuje úplně dobře. Přesto se však po položení nabíjí bez potíží.

iPhone 13 mini má stále omezení na 12 W pro bezdrátové nabíjení
avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner