Vývojáři mohou v iOS 15 a iPadOS15 upřednostnit v aplikacích 5G před Wi-Fi

Apple vydal novou sadu vývojářských nástrojů. Jedna z funkcí umožňuje donutit aplikace, aby místo připojení přes Wi-Fi využívaly přednostně 5G.

Nové moduly vývojářských nástrojů se váží k aktuálním betaverzím operačních systémů iOS 15 a iPadOS 15. Pokud tedy budou vývojáři v budoucnu chtít mohou snadno upřednostni připojení přes 5G místo Wi-Fi. K přepínání by mělo dojít automaticky v situaci, kdy se bude zdát rychlost Wi-Fi pomalá a nevyhovující.

Zatím tento modul funguje v aplikacích, které jej mají přidaný a ve čtvrté betaverzi iOS 15 a iPadOS 15. Samotné systémy také umožňují upřednostnit 5G, ale vynucením v aplikaci se upřednostnění aktivuje rychleji.

Apple zejména v USA razí hodně cestu mobilních sítí páté generace. U nás zatím situace není tak přívětivá.

Vývojáři mohou v iOS 15 a iPadOS15 upřednostnit v aplikacích 5G před Wi-Fi
avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner