Apple ve vybraných zemích snížil ceny v App Store. Důvodem jsou úpravy v daních a směnné kurzy

Apple vydal tiskovou zprávu, ve které zdůvodňuje plošnou úpravu cen v mnoha zemích. Nyní je na vývojářích, aby ceny reflektovali v aplikacích.

Tisková zpráva určená pro vývojáře hovoří o změnách cenové politiky v mnoha zemích z důvodu úprav daní a rozdílech ve směnných kurzech. Ceny se plošně snižují v zemích platících Eurem, Jižní Africe, Spojeném království.

Naopak vzrostly ceny například v Gruzii a Tádžikistánu z důvodu růstu daně z přidané hodnoty na 18 %. Stejná změna nakonec potká asi také Itálii. Ta, ač platí Eurem, tak by měla schválit „Digitální daň“, která se promítne do cen digitálních produktů a ve výsledku také v nákupech na App Store.

Aby se změny projevily v aplikacích, tedy mikroplatbách a cenách předplatného, musí je aktualizovat i samotní vývojáři. 

Apple ve vybraných zemích snížil ceny v App Store. Důvodem jsou úpravy v daních a směnné kurzy
avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner