Prezident USA Joe Biden přizval Tima Cooka k diskuzi ohledně kyberbezpečnosti

Tim Cook se příští týden připojí k dalším technologickým manažerům na setkání s americkým prezidentem Joem Bidenem ohledně kybernetické bezpečnosti.

Setkání se zaměří na úsilí soukromých společností a korporací o zlepšení kybernetické bezpečnosti v návaznosti na prudký nárůst online útoků v průběhu minulého roku. Zprávu přináší server Bloomberg, který čerpá informace od zdroje obeznámeného s chystanou akcí.

Vedoucí představitelé by měli diskutovat o úsilí, které vyvíjejí subjekty kritické infrastruktury, včetně subjektů v bankovnictví, energetice a vodohospodářství, o zlepšení kybernetické bezpečnosti a o spolupráci s vládou USA. Šéfové v oblasti technologií budou diskutovat o tom, jak může software přispět k lepšímu zabezpečení v dodavatelských řetězcích, uvedl vysoký úředník.

Setkání se zúčastní nejen Tim Cook za Apple, ale také generální ředitel Microsoftu Satya Nadella, pozváni jsou rovněž vedoucí pracovníci společností Google, Amazon, IBM, Southern Co. a JPMorgan Chase & Co.

Prezident USA Joe Biden přizval Tima Cooka k diskuzi ohledně kyberbezpečnosti
avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner