Apple ukončil právní spor s firmou Corellium, která nabízela klon operačního systému iOS

Apple ukončil vleklý právní spor se společností Corellium. Ta se zabývá bezpečností a nabízela odborníkům možnost využívat klon operačního systému iOS.

Corellium se tak snažilo poskytnout bezpečnostním odborníkům klon prostředí pro testování zranitelností a chyb. Apple však v roce 2019 firmu zažaloval za porušení autorských práv na iOS a iPhone. 

V loňském roce soudce zamítl žalobu, Apple se ale nechtěl vzdát. Nakonec ale došlo k důvěrnému vyrovnání, jehož podrobnosti bohužel neznáme. Corellium však může nadále poskytovat své klony bezpečnostním výzkumníkům.

Corellium celou dobu argumentovalo tím, že nepoškozuje byznys Applu a naopak, Cupertinská společnost z byznysu firmy jen těží. Chyby a zranitelnosti byly totiž podklady pro mnohé bezpečnostní aktualizace.

Apple v loňském roce nakonec spustil svou verzi „bounty“ programu, jaký má například Google nebo Microsoft. Hackeři se snaží nabourat operační systémy iOS, macOS nebo iPadOS a za nahlášené chyby pak získávají odměny dle závažnosti. Může jít o stovky až tisíce dolarů.

Apple ukončil právní spor s firmou Corellium, která nabízela klon operačního systému iOS