iPhone 13 patrně zvládne nabíjet AirPods a další příslušenství. Měl by mít větší cívky

Dle nových informací by mohl nový iPhone 13 zvládat takzvané „reverzní bezdrátové nabíjení“. K tomu by si měl dopomoci podstatně většími cívkami.

Informaci přinesl YouTuber EverythingApplePro, který citoval Maxe Weinbacha. Větší cívky pro bezdrátové nabíjení vyřeší potíže s úniky tepla, budou schopné pracovat s větší energií a zároveň by mohly přinést i „reverzní bezdrátové nabíjení“. 

Pokud se informace prokáže jako pravdivá, nová řada iPhonů 13 by tedy dokázala bezdrátově nabíjet příslušenství jako jsou AirPods nebo Apple Watch.

Známý a úspěšný analytik Mark Gurman z Bloombergu ale případné naděje na „reverzní bezdrátové nabíjení“ krotí. Podle něj se této technologie v blízké době určitě nedočkáme. I přesto jsou zde určité indicie. Podle registračních formulářů pro FCC úřady v USA totiž měly tuto schopnost mít už současné iPhony 12. Apple ji však nakonec uživatelům nezpřístupnil. Možná se tedy skutečně dočkáme u „třináctek“.

iPhone 13 patrně zvládne nabíjet AirPods a další příslušenství. Měl by mít větší cívky
avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner