Chyba v iOS 14.7 brání iPhonům s Touch ID automatickému odemčení spárovaných Apple Watch

Apple vydal nové verze svých operačních systémů iOS 14.7 a watchOS 7.6. Bohužel se aktualizace neobešla bez chyb.

Apple Watch jsou standardně uzamknuty kódem. Pokud se ale v jejich dosahu objeví odemknutý iPhone s Touch ID, se kterým jsou spárovány, odemknou se i hodinky samotné. Bohužel aktualizace iOS 14.7 přináší chybu, kvůli které tato funkcionalita přestává fungovat. 

Hodinky lze i nadále odemknout zadáním kódu přímo na obrazovce. Apple tvrdí, že na opravě chyby se už pracuje. Telefony vybavené Face ID fungují správně a jejich majitelé se nemusejí ničeho obávat.

Uživatelé, kteří zapomněli kód ke svým Apple Watch je budou muset resetovat. Uživatelé, kterým iPhone spravuje zaměstnavatel skrze MDM, budou muset kontaktovat administrátora, dočasně odebrat kód a následně odpárovat a napárovat své Watch.

Na internetu už se objevují první verze iOS 14.7.1 a tak se zdá, že Apple opravdu urychleně pracuje na nápravě. Bohužel i přes intenzivní testování čítající několik betaverze nakonec iOS 14.7 přinesl nějakou tu chybku.

Chyba v iOS 14.7 brání iPhonům s Touch ID automatickému odemčení spárovaných Apple Watch
avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner