Ochutnejte novinky Safari. Technology Preview 126 přináší funkce z macOS Monterey i na Big Sur

Apple vydal nejnovější vývojářské sestavení svého webového prohlížeče Safari. Technology Preview 126 tak přináší funkce z macOS Monterey na Big Sur.

Současné vývojářské sestavení vychází ze Safari 15, které je součástí macOS Montery. Tím pádem obsahuje mnoho novinek prezentovaných v rámci vývojářské konference WWDC 2021. 

Můžete se těšit na nový systém panelů, skupiny panelů a jejich vylepšenou správu nebo například nové doplňky. Do Safari míří také překlady, které si v českém jazyce zatím neužijeme. Přichází i podpora rychlých poznámek.

Vývojáře webových stránek potěší podpora WebGL 2, nových funkcí standardů HTML, CSS a JavaScript.

Safari Technology Preview 126 je dostupné pro macOS Big Sur i betaverzi nejnovějšího operačního systému macOS Monterey. Instalací Safari Technology Preview nepřicházíte o standardní verzi Safari, obě verze fungují vedle sebe.

Ochutnejte novinky Safari. Technology Preview 126 přináší funkce z macOS Monterey i na Big Sur
avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner