Aktualizujte svůj AirTag. Vyšlo nové sestavení firmware

Apple vydal novou verzi firmware pro své lokalizační štítky AirTag. Jde o revizi předchozího firmware dostupného v průběhu tohoto měsíce.

Nová verze firmware nese označení 1.0.276 a číslo sestavení 1A287b, zatímco starší verze měla číslo sestavení 1A276d. Samotný firmware 1.0.276 byl vydán v červnu a přinesl důležité prvky v ochraně před sledováním osob. Aktualizace tak patrně pouze přináší vylepšení současných funkcí.

Jelikož se změnilo pouze sestavení a nikoli celá verze firmware, není snadné je od sebe odlišit v aplikaci Najít. Neexistuje rovněž ruční cesta, jak aktualizaci vyvolat. AirTagy se totiž aktualizují samy bezdrátově, když jsou v dosahu iPhone připojeného na internet. Chcete-li mít jistotu, že aktualizace proběhne, pak je nezbytné zajistit tyto podmínky.

Aktualizujte svůj AirTag. Vyšla nová verze firmware
avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner