Brzy budete schopní ovládat své Apple Watch pomocí gest. Apple pracuje na nových funkcích zpřístupnění

Apple odhalil novou sadu funkcí, které se týkají zpřístupnění pro handicapované uživatele jeho produktů. Velmi zajímavé je nové ovládání Apple Watch.

Apple pokračuje ve vylepšování funkcí spadajících do kategorie „Zpřístupnění“, jenž jsou určeny pro handicapované uživatele. Ty pomáhají uživatelům s různým postižením snadněji používat zařízení s iOS, macOS nebo třeba watchOS.

Na chytré hodinky Apple Watch zamíří gesta, která usnadní ovládání hodinek jednou rukou. Applu se podařilo maximálně využít gyroskop, akcelerometr a snímač tepu společně se softwarem, aby odlišil i ty nejjemnější pohyby na lidské ruce. Výsledkem jsou nová gesta, která pomohou nejednomu handicapovanému s ovládáním hodinek.

Nové funkce zpřístupnění například řeší přijetí hovoru, přístup k notifikacím, ovládacímu centru, či spouštění funkcí.

Apple slibuje, že nové funkce budou součástí chystaných operačních systémů. Patrně se jich tedy dočkáme s watchOS 8, respektive iOS 15 na letošním WWDC 2021 v červnu.

Brzy budete schopní ovládat své Apple Watch pomocí gest. Apple pracuje na nových funkcích zpřístupnění
avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner