Jony Ive se podepsal na designu nových barevných počítačů iMac s M1 procesory

Ačkoli Jony Ive odešel ze společnosti Apple v roce 2019, stále s firmou spolupracuje. Nemusí nás tak překvapit, že má vliv na design aktuálních produktů.

Jony Ive opustil Apple v roce 2019 aby si založil vlastní designové studio „LoveFrom“. Vazby na Cupertinskou společnost však nepřetrhal úplně. Prvním klientem Iveovy firmy byl totiž právě Apple. 

Internetem kolovaly spekulace, že Jony Ive, respektive jeho designové studio, spolupracovalo na nových barevných počítačích iMac s M1 procesory. Nakonec tuto informaci potvrdil i samotný Apple serveru Wired.

Nikdo ale nesdělil, zda na iMacu pracoval už před svým odchodem jako interní zaměstnance anebo až jako externí spolupracovník studia LoveFrom. 

Nový iMac 24“ s M1 procesorem je první redesign ikonického stolního počítače vše v jednom za poslední roky. Apple se totiž dlouhá léta držel osvědčeného designu a měnil spíše vnitřní komponenty než aby radikálně přepracoval vzhled počítače.

Jony Ive se podepsal na designu nových barevných počítačů iMac s M1 procesory
avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner