Nový iPad Pro 12,9“ 2021 vyžaduje novou Magic Keyboard. Dle pokynů není kompatibilní se starší verzí

Internetem proletěla zpráva o tom, že nový iPad Pro 12,9“ s mini-LED obrazovkou potřebuje také novou verzi Magic Keyboard. Jak je tomu doopravdy?

Zprávu původně přinesl server iGeneration, který obdržel pokyny pro zaměstnance kamenných Apple Store. Celý „problém“ spočívá v tom, že nové iPady Pro 12,9“ jsou o 0,5 mm tlustší než předchůdci. Může za to nový mini-LED displej, Apple nazvaný jako Liquid Retina XDR. 

Dle pokynů pro zaměstnance by nový iPad Pro 12,9“ dokonale neseděl ve starší Magic Keyboard a špatně by se dovíral. Proto Apple uvedl novou generaci Magic Keyboard speciálně pro větší modely tabletů.

Změna se týká pouze většího modelu. Jedenáctipalcová varianta je nadále kompatibilní s předchozími Magic Keyboard.

Dle zkušeností uživatelů z mnoha serverů (MacRumors, 9to5Mac, Wired) patrně ale nebude nutné kupovat hned novou generaci Magic Keyboard. Mnoho z uživatelů totiž používá různorodá krycí skla, která tloušťku tabletu zvětšila už na předchozích modelech iPadu Pro. Starší Magic Keyboard si s tabletem poradila i přes krycí sklo, a pokud tedy Apple nevymyslel ještě jiné hardwarové nebo softwarové omezení, není důvod si objednávat s novým iPadem Pro 12,9“ také novou Magic Keyboard.

Nový iPad Pro 12,9“ 2021 vyžaduje novou Magic Keyboard. Dle vyjádření není kompatibilní se starší verzí
avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner