Apple snižuje výrobu bezdrátových sluchátek AirPods

Apple snižuje objem výroby oblíbených bezdrátových sluchátek AirPods. Ta vynikají v jablečném ekosystému svými funkcemi a integrací.

Dle informací serveru Nikkei Asia Apple snižuje objem výroby mezi 25 % až 40 %. Na vině je zřejmě nižší zájem samotných uživatelů a nárůst konkurence v segmentu tzv. „true wireless“ sluchátek (bezdrátová sluchátka, která nejsou propojena fyzickým kabelem).

Původní plány Applu byly letos vyrobit a dodat na trh zhruba 110 milionů kusů. Nyní však cupertinská společnost hodlá objemy snížit na něco kolem 75 až 85 milionů kusů. Výroba AirPods tak nenaplní původní očekávání a prodeje.

Obchody navíc mají dostatek skladových zásob a nevyprodávají se tak rychle. Uživatelé patrně nemají potřebu sluchátka měnit tak často. Do úvahy navíc vstupují spekulace o chystané třetí generaci AirPods, které si vezmou design z vyšší řady AirPods Pro a přejmou i nové ovládání.

Samotné reakce uživatelů se pak různí. V redakci máme jak AirPods Pro (Vláďa Janeček), tak standardní AirPods první generace (Petr Škuta). Osobně patřím do tábora těch, kteří by si opakovaně AirPods už nekoupili, a to i za cenu ztráty výborné integrace do ekosystému. Po dvou letech mi totiž sluchátka „umřela“ a aktuálně fungují na jedno nabití cca 10 minut. Rozumím fyzikálním limitům baterií, ale za cenu pět tisíc bych jednoduše očekával delší životnost.

Apple snižuje výrobu bezdrátových sluchátek AirPods
avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner