Apple ve Spojeném království mění popisky u Pro Display XDR z důvodu zavádějících tvrzení

Úřad pro reklamní standardy ve Spojeném království donutil Apple upravit popisky týkající se prémiového monitoru Pro Display XDR. Údajně mohly mást zákazníky.

Apple musel na nátlak Britského úřadu pro reklamní standardy lehce pozměnit popisky v App Store. Prémiový monitor Pro Display XDR tak dostal malou vysvětlivku pod čarou, že široký barevný gamut P3 nepokrývá v rozsahu 100 % nýbrž 99 %. Zcela také zmizela věta: „která dostává jas, kontrast i barvy na daleko vyšší úroveň než HDR“.

Změna popisků se týká pouze Britské jazykové mutace a stránka v USA, stejně jako jiných zemích včetně ČR zůstává bez úprav. Reakce fanoušků Apple jsou na „drobné“ úpravy těchto popisků různé. Někteří se vysmívají úřadům za zbytečné „pedantství“, jiní naopak upozorňují, že u monitoru pohybujícím se v profesionálním segmentu a cenovkou 139 tisíc Kč by měla být terminologie skutečně přesná.

Bohužel v redakci nejsme odborníci na danou problematiku, takže nemůžeme posoudit rozdíl mezi 99% gamutem P3 a 100% gamutem P3 stejně jako úroveň HDR, kterou Pro Display XDR zvládá. Na druhou stranu přesné parametry nebyly nikdy doménou Applu, který je známý spíše pro svůj marketing než přesné údaje. Posoudit tedy musí každý sám.

Apple ve Spojeném království mění popisky u Pro Display XDR z důvodu zavádějících tvrzení
avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner