Aktualizace iOS 14.4.2 a watchOS 7.3.3 přináší bezpečnostní záplaty zranitelností

Apple vydal aktualizace iOS 14.4.2 a watchOS 7.3.3, které řeší zásadní zranitelnosti. Ty se týkají podvržených skriptů na webových stránkách.

Apple doporučuje aktualizaci všem uživatelům. Řeší totiž podvodné skripty na webových stránkách, které jsou schopné sbírat data a manipulovat se zobrazeným obsahem. Aktualizace se patrně týká i samotného prohlížeče Safari na mobilních zařízeních včetně chytrých hodinek.

Mezitím stále čekáme na vydání aktualizace iOS 14.5. Ta má přinést některé nové funkce a očekává se také podpora pro „bájné“ lokalizační štítky AirTags. Apple původně zmínil, že iOS 14.5 bude dostupný zkraje jara, ale termín je dosud neznámý a betaverzí této verze systémů neustále přibývá.

Aktualizace iOS 14.5 má přinést například snadnější odemykání iPhonu s nasazenou rouškou, kontroverzní ochranu soukromí před sledováním reklamního obsahu napříč systémem nebo třeba podporu herních ovladačů ke konzolím Playstation 5 a Xbox Series S/X.

Aktualizace iOS 14.4.2 a watchOS 7.3.3 přináší bezpečnostní záplaty zranitelností
avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner