Apple vydal iOS 12.5 pro starší iPhony. Přináší podporu funkce kontakty s nákazou COVID-19

Apple zcela neočekávaně vydal aktualizaci pro starší mobilní operační systém iOS 12. Dodatečná aktualizace přináší jedinou novou funkci. 

Když představitelé firem Apple a Google uvedli, že spolupracují na jednotném řešení ala “chytrá karanténa”, byla podpora této funkce napříč operačními systémy různá. Zatímco uživatelé Android zařízení ji získali i několik verzí zpětně, majitelé iPhonů museli mít nejnovější systém iOS 14. 

Apple vydal iOS 12.5 pro starší iPhony. Přináší podporu funkce kontakty s nákazou COVID-19

To se nyní mění. Apple vydal aktualizaci iOS 12.5, která přináší funkci “Kontakty s nákazou” také pro starší zařízení. Mnoho uživatelů stále setrvává u svých iPhonů 6 nebo starších, takže byli vynecháni a nemohli využívat funkce chytré karantény. 

Po aktualizaci na iOS 12.5 se vše mění, a i tito uživatelé si mohou z českého App Store stáhnout aplikaci “eRouška”, která využívá nativní funkce systému pro odhalení nebezpečných kontaktů. 

Kromě iOS 12.5 vyšla i aktualizace watchOS 6.3 pro starší Apple Watch (Series 2 a starší), která řeší opravy důležitých bezpečnostních chyb. 

9to5Mac

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner