Některým uživatelům se nedaří nainstalovat macOS Big Sur. Apple potíže řeší

Od včerejšího večera je k dispozici nový operační systém pro počítače Mac nazvaný macOS 11 Big Sur. Zájem uživatelů je velký, ale některým se nepodařilo systém nainstalovat.

V podstatě všichni uživatelé si stěžují na dlouhou dobu stahování. Zájem o nový operační systém, který po dlouhých letech opouští číslici deset značenou „X“, zřejmě překonal očekávání i samotného Applu. Servery jsou přetížené a problémy má i vývojářský portál.

Šťastnější jedinci už překonali proces stahování a mají nainstalováno. I přesto se našla řada uživatelů, kterým se instalační proces zasekl a počítač musel být opakovaně restartován.

Některým uživatelům se nedaří nainstalovat macOS Big Sur. Apple potíže řeší

Existuje však i nemalá skupina uživatelů, které se nepodařilo nainstalovat systém. Společným jmenovatelem je obecné hlášení, že při instalaci došlo k chybě. Přesného důvodu se ale nelze dobrat.

Apple už na situaci zareagoval a potíže řeší. S přibývajícím časem se daří nový systém nainstalovat stále větší skupině uživatelů.

Nový systém macOS 11 Big Sur slibuje velký krok vpřed. Přináší přepracované uživatelské rozhraní, aplikace více sjednocené s platformou iOS / iPadOS, podporu nových procesorů Apple Silicon, velké zaměření na bezpečnost a optimalizaci.

Tak jako každý rok doporučujeme za redakci chvíli počkat, než se odladí počáteční chybky. 

Některým uživatelům se nedaří nainstalovat macOS Big Sur. Apple potíže řeší

MacRumors

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner