První syntetické testy čipu M1. Výkon MacBooku Air překonává MacBook Pro 16“

Na internetu se objevují první syntetické testy výkonu počítačů Mac vybavených procesory M1. Výkon i obyčejných základních modelů dokáže mnohé uživatele překvapit.

Na oblíbeném portálu Geekbench se objevily syntetické testy výkonu ze stejnojmenné aplikace. Vypadá to, že Applu se opravdu podařilo dosáhnout výborných výsledků a Apple Silicon v podobě procesoru M1 patří mezi nejlepší procesory.

Procesor M1 dosáhl ve výkonu jednoho jádra 1 687 bodů a v testu více jader 7 433 bodů. MacBook Air tak překonal většinu počítačů Mac od základních Maců mini, iMaců přes MacBooky až po MacBook Pro 16“ (jedno jádro 1096 a více jader 6870, model s Core i9). Test jednoho jádra je tak silnou parketou čipu M1. V testu více jader si drží také velmi vysoko.

Na pomyslném vrcholu pak zůstávají Mac Pro (2019), iMac Pro (2017) a nový iMac Pro 27“ (2020). Tam se Intel drží zejména díky osmi procesorovým jádrům o velmi vysokých taktech. 

Apple Silicon M1 nechává daleko za sebou všechny iOS zařízení včetně nejnovějších iPhonů s procesory A14 (jedno jádro 1 584, více jader 3 898), iPady Air 2020 (jedno jádro 1 585 bodů, více jader 4 647) anebo iPady Pro 2020 s procesory A12Z.

V databázi přibývají také testy MacBooků Pro 13“ s M1 a Maců mini s M1. S tím, jak budou počítače putovat k novým uživatelům jistě získáme více dat i lepší představu o výkonu.

Jako vždy je důležité podotknout, že jde o syntetické testy výkonu zaměřené pouze na určité operace a oblasti. Testy trvají krátce (v řádu minut) a nemusí tak odpovídat dlouhodobému pracovnímu vytížení. Testy rovněž neukazují grafický výkon, nad kterým panuje stále otazník.

První syntetické testy čipu M1. Výkon MacBooku Air překonává MacBook Pro 16“

MacRumors

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner