Už 10. listopadu se dozvíme, které počítače Mac dostanou jako první Apple Silicon

Apple oznámil datum konání listopadové Keynote, která by mohla být letos už poslední. Očekává se představení prvních počítačů Mac s vlastními procesory Apple Silicon neboli ARM.

Keynote se bude již tradičně konat v úterý večer a tentokrát 10. listopadu v 19 hodin našeho času. Apple bude opět celou událost streamovat na svém webovém portálu a patrně také síti YouTube. 

Původní odhad, že Keynote bude až 17. listopadu se nakonec nevyplnil. Obecně se očekává uvedení minimálně jednoho počítače Mac s Apple Silicon (ARM), ale různé informace hovoří až o třech počítačích. Jako vhodný kandidát se jeví například MacBook Air, MacBook Pro 13“ nebo dokonce MacBook Pro 16“. Někteří uvažují o MacBooku 12“, ale jeho návrat se nejeví příliš reálně.

Apple stále nepředstavil také svá velká sluchátka AirPods Studio ani lokalizační štítky AirTags. Pravděpodobnost jejich představení na listopadové Keynote je ale malá.

Moudřejší každopádně budeme už za týden.

Už 10. listopadu se dozvíme, které počítače Mac dostanou jako první Apple Silicon
avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner