Zákazníci, kterým nesedí nový celistvý řemínek Solo Loop, musí vrátit celé Apple Watch

Apple společně s Apple Watch Series 6 uvedl také dva nové typy řemínků. Jde o celistvé řemínky z jednoho kusu gumy zvané Solo Loop a proplétanou variantu Braided Solo Loop. Zákazníci, kterým velikost nesedí však čelí nečekané komplikaci. 

Už před nákupem Apple doporučuje speciálního průvodce. Po přečtení instrukcí si můžete stáhnout (PDF) a vytisknout speciální maketu řemínku, podle které byste snadno měli zjistit svou velikost. Těch je dvanáct a každá pasuje na jiný obvod ruky. 

Zákazníci, kteří zakoupili navlékací řemínek (Solo Loop) anebo proplétaný navlékací řemínek (Braided Solo Loop) a nesedí jim, však mají nečekaný problém. Apple nechce vyměnit pouze řemínek, ale požaduje po majitelích vrátit celé balení včetně Apple Watch Series 6 nebo Apple Watch SE.

Zákazníci, kterým nesedí nový celistvý řemínek Solo Loop, musí vrátit celé Apple Watch

Patrně jde o opatření z důvodu nedostatku nových hodinek na trhu. Čekací doby na nové modely se totiž protahují do října, v některých případech až do listopadu. Apple tak chce předejít nedostatku a vrácené modely dát zpět do oběhu. 

Informace o nutnosti odevzdat celé balení včetně hodinek přinesli jak čtenáři serveru MacRumors, tak uživatelé na Twitteru. Zkušenosti se však liší a ve vzácných případech nebyli donuceni vracet celé balení. Většinou jde ale o opak a zejména při nákupu z Apple Store jde téměř vždy o vrácení celých hodinek. 

Nové řemínky tak sice mohou být lákavé, a to zejména pro sportovce, při jejich výběru je očividně potřeba být opatrný. Nejčastější radou je vybrat si menší velikost s tím, že se časem při používání natáhne. Jaké to ale bude pro pravidelné nošení zatím osobně netušíme. 

Zákazníci, kterým nesedí nový celistvý řemínek Solo Loop, musí vrátit celé Apple Watch
avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner