Microsoft pracoval na motivu pro Windows XP, který přímo kopíroval vzhled Mac OS X

Pokud nečtete technologické zpravodajství, pak možná nevíte, že na internet unikly kompletní zdrojové kódy Windows XP. A ty odhalují nečekaná tajemství. 

Microsoftu uniklo hned několik repozitářů a jeden z nich obsahoval kompletní zdrojové kódy kdysi oblíbeného operačního systému Windows XP. Bylo odhaleno mnoho tajemství, přičemž pro Apple komunitu je asi nejzajímavější pokus o napodobení vzhledu Mac OS X. 

Nové témat kopírující vzhled uživatelského rozhraní Aqua pro Mac OS X měl kódové označení “Candy”. Aqua je známá všem pamětníkům, kteří používali Apple počítače od přelomového roku 2000. Přepracovaný vzhled tehdy přinášel zakulacená tlačítka, kovové textury a stínování společně s průhledností oken. 

Microsoft pracoval na motivu pro Windows XP, který přímo kopíroval vzhled Mac OS X

Microsoft se se svým motivem “Candy” snažil tomuto vzhledu co nejvíce přizpůsobit a zatraktivnit tak chystanou verzi Windows s kódovým označením “Whistler”. Motiv však nebyl nikdy dokončen a zůstal pouze v pracovní verzi.  

Mezitím došlo k vydání ostré verze “Whistler”, která se nakonec oficiálně jmenovala Windows XP. Finální sestavení motiv “Candy” už neobsahovalo a místo něj se uživatelé dočkali ikonického tématu “Luna” s modrými a zelenými prvky.  

Ačkoli tedy Microsoft vládnul tehdejšímu trhu, přesto pokukoval po inspiraci u konkurence. 

Microsoft pracoval na motivu pro Windows XP, který přímo kopíroval vzhled Mac OS X

The Verge

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner