Tržní hodnota Applu dosáhla 2 bilionů amerických dolarů

Apple neustále roste a tržní hodnota americké společnosti pokořila další milník. Přitom jsou to dva měsíce, kdy byla dosažena hranice jednoho a půl bilionu dolarů.

Tržní hodnota firmy Apple roste a nyní dosáhla dalšího historického milníku. Apple jako první americká společnost pokořila milník 2 bilionů dolarů. Hodnota akcií se krátce vyšplhala až ke 468 dolarům za kus.

Tržní hodnota Applu dosáhla 2 bilionů amerických dolarů

Před dvěma měsíci přitom Apple jako první americká firma dosáhla tehdy rekordní hodnoty 1,5 bilionu dolarů. Krátce na to tuto laťku pokořily další americké firmy Amazon a Microsoft. Před dvěma lety to byl rovněž Apple, který dosáhl „magické“ hranice 1 bilionu dolarů.

Apple dokázal dvojnásobně překonat hodnotu, kterou měl při poklesu před pěti měsíci a společnosti nyní hodlá rozdělit akcie v poměru čtyři ku jedné. Jedna akcie tak bude mít hodnotu 100 dolarů, ale celková tržní hodnota firmy se nezmění, pouze bude více akcií v oběhu.

MacRumors

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner