Microsoft xCloud nebude dostupný na iOS, tak jako GeForce Now a Google Stadia. Zeptejte se Applu proč

Herní streamovací služby nabírají na síle a jejich obliba roste. Všiml si toho samozřejmě i Microsoft, který chce v rámci svého předplatného pro Xbox nabídnout také svou streamovací platformu xCloud. Ta ale nebude dostupná na iOS.

Herní streamovací služba xCloud zahájí svůj provoz 15. září a bude součástí předplatného Xbox Game Pass Ultimate za 15 dolarů měsíčně. Na počátku bude dostupných přes 100 her, které bude možné vzdáleně streamovat do podporovaných zařízení.

Microsoft xCloud nebude dostupný na iOS, tak jako GeForce Now a Google Stadia. Zeptejte se Applu proč

Už nyní však víme, že na rozdíl od Androidu, si na iOS xCloud neužijeme. Některé to překvapí, když služba byla ještě nedávno dostupná v rámci testovací platformy „TestFlight“. Microsoft však vydal prohlášení, že služba na iOS zatím nevyjde a není ani známo, zda se tato situace změní.

Zeptejte se Applu

Microsoft musí tak jako ostatní dodržovat pravidla App Store. Bohužel, ta přímo zakazují hraní her formou streamování. Služba xCloud tak padla za oběť stejně jako Google Stadia nebo GeForce Now. Když se rozhořčení fanoušci dožadovali odpovědi, proč GeForce Now není na iOS, jednoduše odvětil „Zeptejte se Applu“.

App Store obsahuje také další pravidlo, že dané hry musí být vlastněny nebo licencovány vývojářem. Proto Microsoft při testování nabízel jedinou hru – „Halo: The Master Chief Collection“. 

Problém na iOS měly také služby Steam Link od Valve a PS 4 Remote od Sony. Ty nakonec vyřešily dodržení pravidel App Store omezením funkcí. Steam Link na iOS vůbec Steam Store a samozřejmě nefunguje ani streamování z cloudu. Dostupné je pouze streamování po lokální síti, a to stejně jako u PS 4 Remote.

Některá pravidla tak ve výsledku spíše škodí a uživatelé přichází o aplikace.

Microsoft xCloud nebude dostupný na iOS, tak jako GeForce Now a Google Stadia. Zeptejte se Applu proč

MacRumors

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner