Apple žaluje malou společnost kvůli podobnému logu. Prepear používá zelenou hrušku

Prepear je malá firma o pěti lidech vyvíjející aplikaci, která pomáhá se stravováním. Právníkům Applu se ale nelíbí logo a jeho podoba.

Firma Prepear oznámila celou situaci na svém Instagramu. Společnost Apple „se rozhodla právně bránit. Důvodem sporu je naše logo s hruškou, které je až příliš podobné logu Applu, a tedy údajně poškozuje značku“. 

Prepear spustila online petici, aby přesvědčila pomocí fanoušků přesvědčila Apple ke stažení obžaloby. Firma tvrdí, že velcí technologičtí hráči často silou využívají svou pozici nad malými společnostmi, které už tak často trpí následky pandemie koronaviru.

Apple žaluje malou společnost kvůli podobnému logu. Prepear používá zelenou hrušku

Petice za poměrně krátkou dobou dosáhla už 38 tisíc podpisů a překonala původně požadovaných 10 tisíc. 

Prepear tvrdí, že právní spor s Applem už nyní stojí firmu tisíce dolarů a ta byla nucena propustit jednoho ze zaměstnanců. Soud tak prý může být likvidační.

Apple už v minulosti vedl tucet právních sporů s firmami, které jako své logo použily některé druhy ovoce. Zajímavostí jsou pak soudy s Norskou politickou stranou nebo s německým logem pro cyklostezku.

MacRumors

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner