Letošní MacBooky Air a Pro 2020 mají problém s USB 2.0 příslušenstvím

Někteří majitelé letošních MacBoooků Air a MacBooků Pro hlásí problémy s používáním staršího příslušenství, které využívá standardu USB 2.0. 

Množství majitelů počítačů MacBooků Air a MacBooků Pro 2020 si všimlo podivného chování po připojení staršího příslušenství standardu USB 2.0 a USB (hranatým) konektorem typu A.  

Jakmile se pokusíte taková zařízení připojit skrze redukci nebo USB-C hub s redukcí na konektor typu A, příslušenství se samovolně připojuje a odpojuje. Občas dané příslušenství po připojení pracuje, následně “zamrzne” a pomůže až restart MacBooku. 

Letošní MacBooky Air a Pro mají problém s USB 2.0 příslušenstvím

Problém zatím hlásí uživatelé letošních počítačů Mac, a to při použití libovolného USB hubu nebo adaptéru. Původní domněnky části uživatelů, že jde primárně o produkty značky Satechi se nepotvrdily, když se záhy objevily problémy i s jinými huby. 

Moderní příslušenství s USB 3.0 funguje

Naopak při připojení zařízení USB 3.0 nebo USB 3.1 s konektorem typu A není problém. Rovněž bez potíží funguje veškeré příslušenství s konektorem typu C, takže si problémů mnozí nemusí ani povšimnout. 

Potíže s příslušenstvím bohužel nevyřeší SMC reset, oprava přes diskovou utilitu, jiné uživatelé účty a ani reinstalace operačního systému. Pokud je to skutečně problém systému, pak bude muset být opraven v nějaké z aktualizací. 

Jeden z uživatelů sítě Reddit poukázal na fakt, že zařízení USB 2.0 zůstávají v Systémovém profilu, zatímco příslušenství s USB 3.0 a novějším po odpojení už správně nejsou zobrazena. 

Uživatelé se opakovaně obrátili na Apple podporu, ale zatím se nedočkali řešení. Někteří své počítače úspěšně reklamovali za nové kusy.  

MacRumors

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner