macOS vám nově neumožní ignorovat systémové aktualizace

Nedávno vydaná aktualizace macOS Catalina 10.15.5 přináší opravy mnoha chyb a zároveň jednu skrytou funkci. Nově už nebudete moci ignorovat systémové aktualizace. 

Tato funkce zabrání uživatelům, aby skryli veškeré velké desetinové aktualizace. Toho jste snadno mohli docílit jednoduchým příkazem v terminálu. Nyní vám však daná aktualizace bude vždy zobrazena v předvolbách systému. 

Změna se také zpětně týká starších operačních systémů macOS Mojave a macOS High Sierra, které nainstalují bezpečnostní aktualizaci Security Update 2020-003. U těchto starších systémů už ale mimo bezpečnostní aktualizace nevychází zásadní verze systému. 

Pokročilí uživatelé mohli dosud v terminálu macOS zadat tento příkaz: 

softwareupdate –ignore „macOS Catalina“ 

Pomocí kterého vypnuli upozornění na další aktualizace systému. Nyní po zadání příkazu obdržíte pouze hlášení: 

Ignoring software updates is deprecated. 
The ability to ignore individual updates will be removed in a future release of macOS. 

To jednoduše říká, že příkaz je zastaralý a ignorování aktualizací systému již není možné. Apple chce donutit uživatele, aby pravidelně aktualizovali systém nejen z důvodu bezpečnosti a stability. 

MacRumors

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner