Apple dává k dispozici data z Apple Map v rámci boje proti COVID-19. Najdete mezi nimi i Českou republiku

Apple dal na svých stránkách k dispozici datové sety z Apple Maps. Mají přispět k boji s koronavirem COVID-19. Ukazují totiž trendy pohybu uživatelů a vládám států tak usnadní rozhodování o opatřeních.

Data jsou k dispozici pro celkem 63 zemí světa a oblastí. Apple informace získává z žádostí o navigování skrze systémovou aplikaci Apple Maps (Mapy).

Apple dává k dispozici data z Apple Map v rámci boje proti COVID-19. Najdete mezi nimi i Českou republiku

Datové sety odráží množství lidí, kteří se pohybují, řídí anebo cestují městkou hromadnou dopravou v daných časových úsecích. Apple se zaměřuje hlavně na srovnávání počtu požadavků při navigování a jejich změně oproti běžnému stavu. Datové sety si lze navíc stáhnout pro další zpracování.

Data z Apple Map anonymní

Informace získané z Apple Map jsou anonymní a neváží se ke konkrétnímu Apple ID. Společnost navíc slibuje, že neuchovává historii polohových dat. Veškeré informace mají přiřazeny náhodný identifikátor, který se navíc po čase mění. Jde o pojistku, aby z těchto dat nemohl být vytvořen profil uživatele.

Apple spolupracuje proti pandemii na více frontách. Nedávno oznámil partnerství s dlouholetým rivalem Google. Obě společnosti chtějí vytvořit systémovou funkci, která bude v principu podobná naší chytré karanténě. Funkcionalita bude navíc přímo součástí operačního systému iOS 13, takže nebude potřeba aplikace třetích stran.

MacRumors, Apple

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner