Betaverze iOS 13.3 patrně řeší problémy s častým ukončováním aplikací na pozadí

Minulý týden jsme psali o nežádoucím chování nových operačních systémů iOS 13 a iPadOS 13. Ty až příliš často ukončují aplikace na pozadí. Zdá se, že nová betaverze iOS 13.3 a iPadOS 13.3 přináší opravu.

Aktuálně vydaná vývojářská betaverze iOS 13.3 a iPadOS 13.3 přináší řadu oprav a zlepšení stability. Mezi ty nejdůležitější pak můžeme směle zařadit správu paměti. Zdá se, že aplikace zůstávají v paměti déle, než pár minut.

První odezva vývojářů je velmi kladná. Multitasking se zřejmě vrací do vyladěného stavu, jak jsme ho mohli znát v iOS 12. Uspané aplikace na pozadí už se nenačítají neustále znovu, ale dokáží setrvat v paměti. Ani záložky v Safari nejsou neustále obnovovány po každém přepnutí do jiné aplikace.

Betaverze iOS 13.3 patrně řeší problémy s častým ukončováním aplikací na pozadí

Zdá se, že Apple v následující aktualizaci usilovně pracuje na opravách chyb a zlepšení stability. Současná betaverze iOS 13.3 a iPadOS 13.3 je určena pouze pro registrované vývojáře. Veřejná betaverze zatím k dispozici není.

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner