Apple Online Store již nezobrazuje hodnocení a recenze uživatelů. Zmizely tisíce příspěvků včetně těch negativních

Apple společně s aktualizací svých Apple Online Store na Vánoční nabídku potichu udělal také jednu zásadní změnu. Nově už nemůžete hodnotit prodávané produkty.

Apple sáhl k poměrně zajímavému kroku. Ze svého internetového obchodu Apple Online Store, který funguje i v České republice, odstranil sekci hodnocení a recenzí produktů. Uživatelé nově už neuvidí žádné hodnocení, ale také žádné recenze. Samozřejmě je ani nemohou přidat.

Změna proběhla minulý víkend, tedy v sobotu 16. listopadu. Celý zásah proběhl v tichosti a bez jakéhokoli upozornění.

Uživatelské recenze a hodnocení byly přitom hojně využívány. Například Apple Pencil nebo Lightning na 3,5 mm sluchátkový konektor byly hojně hodnoceny a recenzovány. Nutno podotknout, že často velmi negativně.

Apple Online Store již nezobrazuje hodnocení a recenze uživatelů. Zmizely tisíce příspěvků včetně těch negativních

Negativní recenze anebo podezřele pozitivní

U některých produktů jsme mohli najít i tisíce recenzí o několika stranách. Vše nyní zmizelo a celá sekce už není dostupná.

V současné době není známo, zda se možnost hodnotit a recenzovat produkty ještě někdy vrátí.

Mnozí poukazují na to, že recenze často ani nebyly kvalitní. U některých produktů, jako Battery Pack pro iPhone XS, se ihned po uvedení do prodeje objevilo několik recenzí. Ty byly 5 hvězdiček a chválily, že díky přídavné baterce iPhone XS vydrží celé tři dny používání.

Ať byl motiv Applu jakýkoli, tak danou sekci patrně nějakou chvíli neuvidíme.

MacRumors

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner