Vyšel už třetí update iOS 13.1.2 a iPadOS. Zaměřuje se na fotoaparát, iCloud a Bluetooth

Apple během měsíce vydal už třetí systémovou aktualizaci operačních systémů iOS a iPadOS. Tentokrát se zaměřuje na ladění chyb.

Apple vydal aktualizace iOS 13.1.2 a iPadOS 13.1.2. Obě se shodně zaměřují především na opravy místy nefunkčního fotoaparátu, zaseknuté zálohování do iCloudu, opravdu zkratek ve spojení s chytrým reproduktorem HomePod anebo problémy při párování s Bluetooth.

Po hlavním systému iOS 13 tak v krátkém sledu vyšly postupně aktualizace iOS 13.1, kde Apple doplnil chybějící funkce v iOS 13 a následně hned dvě malé aktualizace iOS 13.1.1 a iOS 13.1.2. Zdá se, že do systému i přes intenzivní testování přeci jen uniklo pár chyb.

Společně s novou verzí iOS vyšla také drobná aktualizace pro watchOS 6.0.1.

Internetem už mezitím kolují vtípky, že Apple přešel na aktualizace ve stylu Windows. Případně ty „pozitivnější“, že iPhone dostane za měsíc více aktualizací než libovolný Android za celou svou životnost.

Uvidíme, jestli budeme mít od aktualizací chvíli klid, anebo se objeví ještě další drobné opravy.

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner