Nástroje Xcode 11 potvrzují, že Apple pracuje na brýlích pro rozšířenou realitu

Kolem brýlí pro rozšířenou realitu už se spekulovalo opravdu hodně. Tentokrát však největší únik pochází přímo od samotného Applu a jeho vývojářského nástroje Xcode 11.

Apple dokončil práce na nejnovější verzi vývojářského nástroje Xcode 11 a ten se ve verzi Golden Master dostal do rukou nedočkavých vývojářů. Nedočkavý leaker Steve Troughton-Smith opět důkladně celý nástroj celé hodiny zkoumal.

Zkoumání přineslo ovoce, neboť přímo do Xcode 11 Apple zabudoval podporu frameworku ARDisplayDevice s odkazy na už dříve spekulované zařízení pro rozšířenou realitu. Apple používá různé „tajné“ přezdívky jako Franc, Luxk a Garta, bohužel pozornosti Steva stejně neunikly.

Apple Glasses koncept

Budou to Apple Glasses nebo jiné zařízení?

Reference kódu spadají do stejné kategorie jako tajemné zařízení StarBoard. To má sloužit ke stereo projekci rozšířené reality, tedy současnému vysílání obrazu na dva displeje. Apple dokonce přibalil interní ReadMe soubor s instrukcemi, jak aplikace pro AR headset emulovat na iPhonu bez použití „brýlí“.

V této fázi si už můžeme opravdu být jistí, že Apple nějaké zařízení pro rozšířenou realitu chystá. Zda to budou zrovna AR brýle, nebo zcela jiná forma ale netušíme.

Znalým angličtiny doporučujeme pročíst si Twitter Steva, který své nálezy dost podrobně popisuje, a to včetně technických a programátorských detailů.

[HTML1]

Zdroj: MacRumors