Apple se omlouvá za celou situaci kolem nahrávek Siri. Upravený program analýzy spustí na podzim

Apple se veřejně omluvil za situaci okolo analýzy nahrávek Siri. Na podzim program analýzy obnoví, ale s novými podmínkami, které budou více respektovat uživatele a jeho soukromí.

Nově budou analyzovány pouze nahrávky těch uživatelů, kteří se dobrovolně do programu přihlásí. Ve výchozím stavu do programu nebude zařazen nikdo. Současní uživatelé, kteří jsou v programu přihlášeni, budou moci kdykoli svůj souhlas odvolat.

Apple se zavazuje ke smazání veškerých nahrávek, které vznikly neúmyslným spuštěním Siri. Firma hodlá udělat maximum pro dodržení soukromí svých zákazníků.

Společnost v tiskové zprávě znovu zopakovala, že nahrávky sloužily pouze k vylepšení služby a nikoli pro sbírání marketingových dat. Všechny pořízené nahrávky navíc měly náhodné identifikační číslo, aby je nebylo možné zařadit ke konkrétními zařízení a uživateli.

Kauza nahrávání uživatelů

Apple musel na celou kauzu reagovat po zveřejnění reportáže serveru The Guardian. Ten měl možnost vyzpovídat jednoho z kontraktorů, který pro Apple nahrávky poslouchal a analyzoval.

Dle něj bylo velmi často slyšet i důvěrné informace jako rozhovory doktorů, právníků anebo také násilí či soukromých intimních chvilek. Apple se tedy nevyhnul podobnému pranýřování, kterého se už dočkaly firmy Amazon, Google, Microsoft i Facebook. Všechny jmenované totiž nějakým způsobem sbíraly data ať už od svých digitálních asistentů Alexa, Assistant, Cortana anebo z psaného textu.

Apple chce nyní vykročit znovu a tentokrát správným směrem. Uvidíme, jak se mu to zdaří.

Zdroj: MacRumors