Apple oficiálně zrušil AirPower, jelikož nesplnila standard kvality

Apple ústy Dana Riccio oficiálně ukončil projekt AirPower. Na bezdrátovou nabíjecí podložku jsme přitom čekali už od roku 2017.

Zprávu o zrušení AirPower jako první přinesl magazín TechCrunch. Redaktorům se k celé situaci vyjádřil vice-president hardwarové divize Dan Riccion a potvrdil, že projekt AirPower byl zcela ukončen.

„Po velké námaze jsme nakonec došli k závěru, že AirPower nemůže splnit naše vysoké standardy a projekt jsme ukončili. Omlouváme se zákazníkům, kteří se na tento produkt těšili. Stále však věříme, že budoucnost je bezdrátová a jsme odhodláni ji prosazovat dále“ říká Riccio.

Apple při ohlášení v roce 2017 sliboval, že AirPower bude schopná nabíjet až tři různá zařízení najednou (Apple Watch, AirPods a iPhone). To zatím nemůže žádná bezdrátová nabíječka na trhu.

Inženýři se snažili využít celkem tří indukčních obvodů v destičce tak, abychom mohli opravdu nabíjet až tři zařízení a zároveň nebylo nutné dávat na předem určená místa. Nakonec se vše ukázalo nad síly Cupertina. AirPower trpěla od začátku problémy s přehříváním.

AirPower byla zrušena

AirPower nespnila standard kvality, splní jej nový Mac Pro?

V průběhu roku, kdy měla být AirPower oficiálně vydána, začaly pomalu z webu Applu mizet veškeré obrázky a jiné zmínky. Posléze už jsme nemohli najít žádnou informaci, že by se o této informaci někdy mluvilo.

Zvěsti přitom neustávaly. V iOS se našly kusy kódu, které odpovídaly funkčnosti AirPower. Apple si dokonce před pár měsíci zajistil i obchodní známku AirPower. Přese všechno ale projekt skončil.

Jak někteří poznamenali, jde o zatím první veřejně oznámený produkt v novodobé historii Applu, který byl zrušen před jeho vydáním. Už dříve bylo oznámeno více podobných, jako například nový modulární Mac Pro. Snad jej nepotká stejný osud.

Zdroj: TechCrunch

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner