Po procesorech Ax bude Apple vyrábět i vlastní modemy

Apple je nyní v dalším právním sporu. Tentokrát jej žaluje společnost Qualcomm, která se zaměřuje na vývoj a výrobu modemů nejen pro smartphony. Právní rozepře údajně řeší předávání informací o vývoji modemů Intelu ze strany Applu. Cupertino si tak chystá vlastní prototypy modemů.

Applu se v současné době daří navrhovat a vyrábět nejvýkonnější mobilní čipy na trhu. Cupertino nyní svádí další právní potyčku, a to tentokrát se svým doposud hlavním dodavatelem modemů. Qualcomm Apple žaluje za údajné vyzrazení výrobního tajemství jednomu z konkurentů a zároveň dalšímu dodavateli komponent Intelu.

Pravděpodobně na základě tohoto sporu se Apple rozhodl vyvinout vlastní modem. Už letošní iPhony jsou poháněny výhradně modemy od Intelu a v budoucnu možná nahradí Apple svými modemy i tyto.

Apple vlastní modem

Jako zajímavou indicii dokládá server The Information pracovní nabídky na stránkách Applu, kde hledá telekomunikační inženýry právě pro vývoj modemových součástek včetně samotného čipu.

Podobné informace zaznívají i z interních zdrojů. Apple má v plánu nahradit modemy Intelu zejména proto, že nejsou tak spolehlivé a výkonné jako ty od Qualcommu. V neposlední řadě Intel stále nemá řešení pro mobilní sítě 5G, které přijdou do USA, Japonska a dalších vyspělých zemí už příští rok.

Pravděpodobně právě proto se proslýchá, že iPhony budou podporovat 5G až v roce 2020, zatímco konkurence s Android OS chystá minimálně do vlajkových lodí podporu 5G už příští rok.

Zdroj: 9to5Mac