Vývojářská betaverze iOS 12.1 odhalila nový iPad Pro a vrací skupinové FaceTime hovory

Vypadá to, že iOS 12 ještě neřekl poslední slovo. Sotva v pondělí vyšla ostrá verze, už Apple připravil pro vývojáře betaverzi iOS 12.1. A je na co se těšit, neboť se vrací skupinové FaceTime hovory a Memoji půjdou zřejmě synchronizovat přes iCloud. Mnohem zajímavější však je, že Apple nepřímo potvrdil příchod nového iPadu Pro ještě tento rok.

Skupinové hovory FaceTime byly odstraněny už v průběhu betatestování iOS 12. Apple slíbil, že budete moci volat až s 32 lidmi najednou a ukázal i integraci Memoji přímo do FaceTime hovoru. Funkce však poté potichu zmizela a vývojáři se domnívali, že za to mohla nestabilita a obecně problémy při hovorech, které chce Apple doladit.

Aktuální vývojářská betaverze iOS 12.1 vrací skupinové FaceTime hovory opět do hry.

Odhalila ale i další zajímavou a možná ještě očekávanější věc. Útržky řetězce kódu aplikace Nastavení totiž obsahují přímé odkazy na iPhone2018Fall a iPad2018Fall. Zatímco už nyní známe podobu všech tří modelů iPhone, které ostatně utekly dávno před představením, tak bezrámečkový iPad Pro jsme zatím nespatřili.

Další referencí je podpora landscape Face ID, tedy Face ID v režimu na šířku. Zdá se, že iOS 12.1 si mnohem více hlídá polohu zařízení při snímání Face ID.

Steve Troughton-Smith, který funkci odhalil, však brzdí naděje, že se rozpoznávání na šířku dočkáme i u současných iPhonů. Podle něj totiž Face ID spoléhá na boční senzory, které ale iPhone nemá.

Analytici Ming-Chi Kuo a Mark Gurman tvrdí, že se dočkáme ještě jedné Keynote. A všemožné náznaky to nepřímo potvrzují. Uvidíme.

Zdroje MacRumors, MacRumors, 9to5Mac

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner