Chystaný iPhone X Plus by měl podporovat režim na šířku podobně jako iPad

Připravovaný nový iPhone X Plus s 6,5“ obrazovkou, který bychom měli spatřit na Keynote v září, bude dle zdrojů umět Landscape Mode podobně jako iPady. Všechny aplikace by tedy mohly využít režimu na šířku, kdy se patřičně upraví zobrazení včetně ovládacích prvků.

Navíc rozlišení obrazovky by se mělo ukotvit na hodnotě 2688×1242 pixelů, což je nárůst oproti 2436×1125, které má současný iPhone X. A že nejde jen tak o ledajaké zvěsti. Na podporu landscape módu totiž přišla brazilská stránka iHelpBR, která byla schopná vydolovat data ze současné betaverze iOS 12 a nástrojů Xcode.

Screenshoty ilustrují pravděpodobný vzhled aplikací v režimu na šířku. Očekává se obdobné fungování, jaké má iPad a přejaly ho „pluskové“ telefony od dob iPhone 6 Plus. Vše tedy naznačuje a vede k tomu, že nový nástupce iPhonu X bude mít i svého „Plus“ souputníka. Ostatně zvěsti o tom kolují už dlouho a vše začíná nabývat reálných obrysů.

Apple ukázal landscape režim poprvé v dnes už stařičkém iOS 8 a při uvedení právě iPhone 6 Plus. Ačkoli má bezrámečkový iPhone X větší plochu než modely iPhone 8 Plus a další Pluskové modely, režimu na šířku se nakonec nedočkal. Apple si zřejmě nechává esa v rukávu na letošní Keynote.

Zdroj MacRumors