Nové verze AirPods, Over-Ear sluchátka a HomePod v roce 2019

Dobře informovaný redaktor serveru Bloomberg Mark Gurman odhalil něco z plánů jablečné společnosti v oblasti audiotechniky. A příští rok má být dle jeho zdrojů opravdu velkolepý, neboť Apple hodlá aktualizovat současné AirPods, přidat další model nebo přijít s novým HomePodem.

O nových AirPods už se párkrát spekulovalo, ale ještě nikdy nešlo o informace od někoho tak spolehlivého, jako je Mark Gurman. Ten tedy potvrzuje, že Apple pilně pracuje na nové verzi AirPods, která nabídne voděodolnost proti dešti a postříkání. AirPods se mají také dočkat nějaké verze potlačení šumu (angl. noise cancellation) a zvětšené vzdálenosti, na kterou budou schopny fungovat od iPhone nebo iPadu.

Třetí následující generace, která má přijít v roce 2019 by pak měla dostat podporu „Hey Siri“, ale současně navýšit cenu. Apple tak chce odstupňovat své modely sluchátek podobně jako modely iPhonů.

V roce 2019 mají také přijít první jablečná bezdrátová over-ear sluchátka. Původně měla dle zdrojů Gurmana přijít už letos, ale Apple zřejmě podcenil technologickou náročnost, a tak se dočkala dalšího odkladu. Sluchátka by měla být alternativou k současným modelům od Beats.

Zpráva rovněž hovoří o druhé generaci HomePodu. Apple prý hodlá odejít od současného dodavatele Inventec směrem k Foxconnu, který už v současné době vyrábí iPhony. Apple by tak očividně přesunul své audioprodukty k jednomu dodavateli.

Zatímco nové modely AirPods a HomePodu jsou očekávány, zprávy o bezdrátových over-ear sluchátkách jsou spíše skrovné. Poprvé se objevily v průběhu února od známého analytika Ming-Chi Kuo. To, že je potvrzují i zdroje Gurmana může znamenat, že na nich Apple minimálně opravdu pracuje.

Zdroj MacRumors