Apple dnes skutečně oznámil iPhone 8 a 8 Plus (PRODUCT)RED

Jak jsme psali v ranních hodinách, společnost Apple opravdu oznámila barevnou variantu (PRODUCT)RED jablečných telefonů iPhone 8 a 8 Plus. Zvěsti se tedy ukázaly jako podložené a zcela pravdivé. Oproti loňským modelům mají navíc přední část černou.

Obě nové barevné varianty, které dnes Apple oznámil, mají červená záda ve znamení (PRODUCT)RED. Oproti loňskému roku však nemají bílou přední část, ale černou. Ta dle našeho subjektivního názoru mnohem lépe designově k červené zapadá.

Speciální červená edice bude dostupná od pátku 13. dubna. Bohužel, Česká republika v první vlně zemí není. U nás se dočkáme „někdy později“ v dubnu.

Aktualizováno: Český Apple web tvrdí, že předobjednávky budou od 10. dubna spuštěny také pro naši zemi. Tisková zpráva však zůstává nezměněna a ČR v první vlně nezahrnuje.

Kromě nových barevných variant Apple rovněž uvedl červené PRODUCT(RED) kožené pouzdro pro iPhone X. Tisková zpráva mluví o zítřejším zahájení prodeje v USA, ale další země specifikovány nejsou.

Červené modely iPhonů 8 a 8 Plus se hardwarovou výbavou nijak neliší od svých stříbrných, zlatých a vesmírně šedých souputníků. Jediná odlišnost je tedy opravdu v barvě, stejně jako loni.

Apple dále uvádí, že od počátku partnerství organizací (RED) v roce 2006 byl schopen darovat více než 160 milionů USD na boj proti HIV/AIDS. Každý, kdo zakoupí nějaký z produktů (RED) daruje rovněž, neboť Apple bere částku právě z prodeje těchto produktů.

Zdroj tisková zpráva Apple

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner