Koncept vzhledu iOS 12 s Dark Mode a návratem Cover Flow

Do vydání nové verze mobilního operačního systému iOS zbývá ještě několik měsíců. To však nezastavilo kreativní designéry, aby zkusili předložit své vize iOS 12. Dnešní koncept ukazuje změny v Apple Music a přináší zpět Cover Flow, navíc vše v režimu Dark Mode. Musíme přiznat, že se nám líbí.

Na videu níže uvidíme barevné nové rozhraní aplikace Hudba s různými změnami, jako využití 3D Touch pro úpravu hlasitosti a swipe prstem na obrázek alba, což přepne další písničku.

Redesign je rovněž ve znamení návratu Cover Flow, jež Apple odstranil už dávno ve verzi iOS 8.4 v roce 2015. Cover Flow fungoval pouze v režimu na šířku a zobrazoval náhledy na obrázky alb. Nová verze upravuje rozhraní dle barev obrázku alba.

[HTML1]

Tak jako už mnoho konceptů před ním, i tento si pohrává s myšlenkou Dark Mode. Demonstruj jej právě na aplikaci Hudba. Celé zobrazení barev a jejich odstínů krásně zapadá do navrženého designu a u iPhone X elegantně skrývá notch.

Všechny tyto koncepty kolikrát vypadají úžasně, avšak zapomínají obvykle na praktickou stránku věci. Co více, informace naznačují, že iOS 12 bude primárně zaměřen na opravu chyb a vylepšení pod kapotou.

Zdroj 9to5Mac