Aktualizace programu Made For iPhone přináší USB-C porty

Apple aktualizoval svůj program určený pro výrobce příslušenství zvaný Made for iPhone / iPad / iPod. Ten nyní zahrnuje podporu USB-C portů a Lightning na 3,5 mm jack výstup.

S těmito novými specifikacemi budou moci výrobci třetích stran zahrnout USB-C porty do MFi certifikované kategorie. Ta nabízí příslušenství pro nabíjení určené pro iOS zařízení a Macy. Díky tomu bude možné využít USB-C nabíjecí kabely, které dostanete s každým novým Macem.

Výrobci třetích stran nabízející certifikované MFi příslušenství mohou nyní nabídnout nabíjení skrze nové kabely, ale Apple je stále nepovolil využít pro synchronizaci iOS zařízení.

Dokumentace Applu naznačuje, že reproduktory a přídavné baterie mohou používat USB-C k nabíjení.

Co se týče Lightning na 3,5 mm stereo výstupu, tak ten by měl dovolit uživatelům připojit 3,5 mm vstup s použitím Lightningu na iOS zařízení. To bylo dosud možné pouze skrz redukce.

Apple rovněž přepracoval Made for iPhone / iPad / iPod loga s využitím fontu San Francisco a nahrazením ikon jednotlivých zařízení standardním logem Applu.

Zdroj MacRumors

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner