Akcie Applu dosáhly nového maxima

Hodnota akcií jablečné společnosti dosáhla nového maxima v celé její historii. Hodnota včera lehce přesáhla 180,1 USD po několika týdnech postupného růstu.

AAPL, což je označení pro akcie Cupertinské firmy, pomalu stoupaly od 9. února z hranice 150,25 USD. Tedy přesně den poté, co index Dow Jones osciloval okolo 1000 bodů. Celkové prodeje akcií postupně ustrnuly a mnoho technologických firem zažívá momentálně růst. Index Dow Jones dokonce hlásí 8% navýšení hodnoty.

Skok v akciích Apple přišel krátce po prohlášení snad nejznámějšího investora Warrena Buffeta. Ten oznámil, že jeho firma Berksire Hathaway nakoupila mnohem více akcií Applu než kterýchkoli jiných akcií. Berkshire Hathaway momentálně drží podíl 23,3 %, tedy 165,3 milionů akcií.

Akcie společnosti Apple se často obchodují za vyšší ceny, ale dnešní historické ocenění se počítá přes všechno dělení a emise akcií, ke kterým došlo v průběhu let. Apple má nyní tržní kapitalizaci přesahující 900 miliard dolarů.

Zdroj MacRumors

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner