Instagram vás nyní upozorní, když si někdo udělá screenshot

Instagram se v poslední době hodně inspiruje u konkurence. Nedávno jsem psal o uvedení živého vysílání na Instagramu, které společnost okopírovala od konkurenčního Periscopu či Facebook Live Videa.

Instagram se v tomto roce také inspiroval populárním Snapchatem a název této funkce zní Instagram Stories. Jedná se o krátké video nebo pořízení fotografie, které lze následně upravit pomocí kreslení, emotikonů atd.

Video nebo fotografie jsou poté zveřejněny pouze na 24 hodin a poté se smažou. Instagram ale nyní uvádí novou funkci, která ale zase tak nová není – konkurenční Snapchat ji již má nějaký ten pátek.

Jedná se o upozornění uživatele, že si někdo screenshotnul jeho příspěvek na Instagram Stories. Tato funkce zde dosud nebyla, a tak mohli vaši kamarádi či sledující dělat snímky obrazovek fotografií nebo videí, které měly být původně veřejné jen na 24 hodin.

avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner