Instagram vás nyní upozorní, když si někdo udělá screenshot

Instagram se v poslední době hodně inspiruje u konkurence. Nedávno jsem psal o uvedení živého vysílání na Instagramu, které společnost okopírovala od konkurenčního Periscopu či Facebook Live Videa.

Instagram se v tomto roce také inspiroval populárním Snapchatem a název této funkce zní Instagram Stories. Jedná se o krátké video nebo pořízení fotografie, které lze následně upravit pomocí kreslení, emotikonů atd.

Video nebo fotografie jsou poté zveřejněny pouze na 24 hodin a poté se smažou. Instagram ale nyní uvádí novou funkci, která ale zase tak nová není – konkurenční Snapchat ji již má nějaký ten pátek.

Jedná se o upozornění uživatele, že si někdo screenshotnul jeho příspěvek na Instagram Stories. Tato funkce zde dosud nebyla, a tak mohli vaši kamarádi či sledující dělat snímky obrazovek fotografií nebo videí, které měly být původně veřejné jen na 24 hodin.

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již osmnáct let a nestydí se za to a již více než patnáct let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již čtyři roky vydává také tištěný SuperApple Magazín.

banner