Fripito přináší průvodce Ostravou

Novinkou v aplikaci Fripito, která nabízí foto průvodce do mobilů a tabletů, je foto průvodce Ostravou, severomoravským městem s idustriální minulostí a bohatou kulturní a sportovní přítomností. Autorem průvodce je ostravský fotograf Jan Jasiok.

coverFripito přináší nového českého průvodce, který pomůže nejen fotografům, ale i cestovatelům objevit Ostravu, moravskoslezskou metropoli, kterou v minulosti proslavil především hornický a hutnický průmysl a která se v současné době proměňuje v kulturní a sportovní moderní město. Multižánrový hudební festival Colours of Ostrava si během 15 let svého trvání vybudoval velké renomé a přitáhl do industriální Ostravy mezinárodní pozornost. V průvodci se ale seznámíme nejen s průmyslovým areálem Dolních Vítkovic, kde se festival koná, ale i dalšími zajímavými místy ve městě i jeho okolí.

Autorem téměř 50 fotografií je ostravský fotograf Jan Jasiok, který se podělí o praktické a užitečné tipy pro fotografy, tak aby měl každý možnost nafotit krásné snímky. V průvodci jsou doplněny také informace o nastavení fotoaparátu, fotografickém vybavení i nejlepším čase, kdy uvedená místa navštívit. Všechny fotografie obsahují GPS polohu a jak veškerý obsah, tak mapy lze stáhnout offline do mobilu nebo tabletu.

Průvodce “Ostrava” bude do 18. prosince 2016, v rámci svého uvedení, ke stažení za limitovanou cenu 3,99 USD v AppStore i Google Play.

Zájemci si mohou v aplikaci zakoupit také další průvodce např. Oklahomu, Rotterdam, St. Louis, Washington D.C., Tokio, Rio de Janeiro, Kutnou Horu, Namíbii, Nový Zéland, italskou Florencii & Cinque Terre, Kyrgyzstán, Kubu, řeckou Meteoru, Island, Pálavu, Moravské Toskánsko, Azory, Prahu, Čínu, Jihoafrickou republiku, České Švýcarsko, Český ráj, Kanárské ostrovy, Paříž, Londýn, New York, Brooklyn, Madeiru, Filipíny, Arizonu, Sicílii, Dubaj nebo Bolívii. Zdarma pak mají možnost nahlédnout do připravovaných průvodců jako třeba národní parky USA apod, Japonsko, Izrael, Botswana a mnoho dalších.

Od dubna 2016 mají všichni uživatelé možnost aktivovat si přímo v aplikaci prémiové předplatné, a získat tak zvýhodněný přístup ke všem průvodcům, fotografickým i cestovatelským tipům, exkluzivním fotografiím s GPS i offline mapám za jednotnou cenu. Vybrat si mohou ze dvou nabízených variant prémiového předplatného, a to měsíční variantu za 9,99 € nebo tříměsíční za 23,99 €. Samozřejmě nadále zůstává i varianta jednorázové platby za konkrétního průvodce.

Aplikace nabízí dva druhy průvodců podle obsahu. Typ “Inspirace” přináší kromě̌ praktických informací a tipů na zajímavá místa také padesátku fotografií s přesnými technickými informacemi, jak byla fotografie vyfocena a s radami, kdy se na místo vydat, na co nezapomenout nebo čeho se vyvarovat. Typ “Fotoprůvodce” nabízí kromě toho všeho i přesný denní program celého pobytu. Zdarma si lze stáhnout průvodce typu “Připravujeme,” kde uživatel získá základní popis připravovaného průvodce a deset ukázkových fotografií včetně rad a tipů. Cena jednotlivých průvodců se podle obsahu pohybuje od 1,99 $ do 8,99 $.

Jan Jasiok si svůj první digitální fotoaparát pořídil v roce 2000 a od toho okamžiku začal zaznamenávat své bezprostřední okolí. Přelomem v jeho fotografické praxi se stala jeho první velká cesta do zahraničí na exotický ostrov Bali. Směsice barev, vůní, světel, přírody a usměvavých lidí v něm vyvolala pocit, že je třeba tyto výjevy smysluplně zaznamenat. Od té doby se fotografii věnuje a přemýšlí o ní zcela z jiného úhlu. Při fotografování se zaměřuje na všední okamžik. Snaží se splynout s okolím a vyfotit to, co se ztrácí v koloběhu všedních dní, a přitom je tak podstatné. Díky služebním cestám a vášni k cestování, které jej zavedly na různá místa této planety, zjistil, že jedno z velice zajímavých míst má přímo před očima – Ostravu.

Zakladatelem projektu Fripito je Jan Březina, známý český fotograf, cestovatel, videocaster, novinář a certifikovaný lektor Apple a Adobe. Pro aplikaci Fripito připravil průvodce Namibií, Islandem či Azorskými ostrovy.